Медицинский Центр Доктора Игнатьева - Вертебрология и мануальная терапия в Киеве, Марбелья
+34 684 344 499 (Испания)
+38 067 920-46-47 (Украина)
Вертебрология и мануальная терапия
С 10.09 по 10.10. 2018 года Игнатьев Геннадий Васильевич будет проводить консультирование в г. Киев. Время визита ограничено. Запись по тел.: +38 067 920-46-47. Читать подробнее...

КРИВОШИЯ

Кривошийка Що таке КРИВОШИЯ?
Кривошийка у дитини що це таке Діагностика кривошиї
Кривошия у немовлят Лікування кривошиї

 Що таке КРИВОШИЯ?

Кривошия це недорозвинення м’язових тканин та хребтово-рухового сегментів шийного відділу хребта, фізіологічне відхилення від норми.
Причиною кривошиї може бути змушене положення голівки дитини під час вагітності з обвиванням шиї пуповиною, стан здоров’я породіллі — наявність хронічних захворювань внутрішніх органів, травма під час пологів і післяпологові травми, які часто призводять до функціональних блокувань шийних хребців (зсув їх відносно один одного). Блокування найчастіше зустрічається в 1-2-му (пологова травма) або 6-7-му (перший місяць життя) хребцях. У більш пізньому віці кривошия може виникнути через травми, запальні процеси у м’язових тканинах та інше…
Через підвивих першого шийного хребеця — атланта, порушується кровообіг у головному мозку, організм починає пристосовуватися до цього, відбувається змушене викривлення в шийному відділі хребта і як наслідок поворот голови в сторони обмежений. У зоні підвивиха й блокування хребців, частково закриваються зони росту тіла хребця. Відбувається недорозвинення або аномалія окремих хребців. Атлант (перший шийний хребець) формується до 6-7 місячного віку, та має форму «ложа» (у нормі), на якому розміщується череп, недорозвиненість призводить до хронічного кисневого голодування. Навантаження на втримання черепа розподіляються на 2 й 3-й шийні хребці, через що вони злегка кифозуються (випирають дорзальніше). У нормальному стані всі хребці в шийному відділі повинні бути в лордозі (вигин уперед) тим самим, забезпечуючи нормальне кровопостачання, іннервацію й роботу нервової системи. От чому дуже важливо саме в дитячому віці, якомога раніше виправити навіть незначну кривошию.
Навіть при незначній кривошиї в результаті компенсаторних реакцій — саморегуляції організму, згодом , хребет приймає форму «спіралі», у результаті чого розвивається викривлення хребетного стовпа (сколіоз).
Кривошия призводить до кисневого голодування головного мозку, вегето-судинної дистонії (ВСД), вертебробазилярної хвороби (порушення мозкового кровообігу) і іншим серйозним захворюванням у більше пізньому віці.

Діагностика кривошиї
У кожному віці кривошия проявляється по-різному, з кожним днем до старих проблем додаються нові, і наростають як сніжний ком. Але уважні батьки можуть діагностувати захворювання й самі, по ряду ознак.
1-2 місяців життя. Лежачи на спині — дитина постійно тримає повернену голову в одну сторону, в іншу повертає із працею й не повністю. Положення тулуба дитини нагадує букву С. Кулочек на одній руці постійно затиснутий. Щілина одного з очей звужена. Лежачи на животі — спостерігається асиметрично підвищений тонус м’язів шиї й спини. Сідничні й підколінні складочки асиметричні. Одна ніжка виглядає довшою від іншої (супутнє захворювання дисплазія кульшових суглобів в 98% випадків)
3-5 місяців. Приєднуються додаткові ознаки — не з’являються в строк молочні зуби, дитина погано реагує на звуки, форма спини стає яскраво вираженої С-образної статури.
6-7 місяців. Тупотить на носочках по ліжечку, на п’яточки не опускається повністю. Плаксивий, загальмований, дуже часто хворіє на алергічні реакції. Виникає косоокість.
9-11 місяців. Голівку повертає тільки в одну сторону, хребет скривлений, сідничні складки асиметричні. Уразливий до застуд, дисбактеріозу, алергічних реакцій, внаслідок ослабленого організму. Відстає в розвитку, ходити починає пізніше своїх однолітків.
3-4 років. У положенні сидячи на стільці в дитини асиметрія м’язів шиї й спини. Часто трапецієподібний і косий м’язи шиї напружені з одного боку, з іншого — їх важко виявити. На спині візуалізується сколіоз. У дитини спостерігається асиметрія, одне око прищулене, косоокість, погіршення слуху й зору.
5-6 років. Поперед шиї з’являється твердий натяг м’язу. Кривошия вже не викликає сумнівів. При цьому супутнє порушення зору й слуху, поздовжня й поперечна плоскостопість, вальгузні стопи, сколіоз.
Якщо є підозра, що дитина неоднаково повертає голову в обидва боки, то не гайте часу, потрібно негайно обстежитися.

Лікування кривошиїКривошия

Існує помилкова думка, що кривошию можна усунути за допомогою масажу, спеціальними укладаннями дитини, носінням комірців ШАНС, при цьому губиться найдорогоцінніший час, коли формується все в організмі дитини, у тому числі хребці, міжхребцеві диски й уся кістково-м’язова система.
Суть мого методу полягає в тому, щоб руками — спеціальними «м’якими» техніками, усунути блокування в шийному відділі хребта.
Підхід до лікування сугубо індивідуальний, одним необхідно пройти 1-2 прийоми через день, іншим 2-3 з інтервалом через тиждень, потім через місяць 1 прийом. У цілому протягом року 5-6 прийомів. Надалі рекомендую раз на півроку/рік приходити на прийом для профілактики від сколіозу.

Статті по темі:
1) Лечение кривошеи и плоскостопия у детей
2)
«Когда младенцу нужна мануалка» (Газета По-Киевски №64(1162)).
3)
О кривошее у детей
4) Врач вертебролог в Киеве


Запись на консультацию и лечение по тел.: +38 (044) 227-32-51, 067 920-46-47