Медицинский Центр Доктора Игнатьева - Вертебрология и мануальная терапия в Киеве
+ 38 (044) 227-32-51
+38 067 920-46-47
Вертебрология и мануальная терапия

КРИВОШИЯ

Кривошия у немовлят Що таке КРИВОШИЯ?
Дитина повертає голову в одну сторону Діагностика кривошиї
Дитина повертає голову в одну сторону Лікування кривошиї

 Що таке КРИВОШИЯ?

Кривошия це недорозвинення м’язових тканин та хребтово-рухового сегментів шийного відділу хребта, фізіологічне відхилення від норми.
Причиною кривошиї може бути змушене положення голівки дитини під час вагітності з обвиванням шиї пуповиною, стан здоров’я породіллі — наявність хронічних захворювань внутрішніх органів, травма під час пологів і післяпологові травми, які часто призводять до функціональних блокувань шийних хребців (зсув їх відносно один одного). Блокування найчастіше зустрічається в 1-2-му (пологова травма) або 6-7-му (перший місяць життя) хребцях. У більш пізньому віці кривошия може виникнути через травми, запальні процеси у м’язових тканинах та інше…
Через підвивих першого шийного хребеця — атланта, порушується кровообіг у головному мозку, організм починає пристосовуватися до цього, відбувається змушене викривлення в шийному відділі хребта і як наслідок поворот голови в сторони обмежений. У зоні підвивиха й блокування хребців, частково закриваються зони росту тіла хребця. Відбувається недорозвинення або аномалія окремих хребців. Атлант (перший шийний хребець) формується до 6-7 місячного віку, та має форму «ложа» (у нормі), на якому розміщується череп, недорозвиненість призводить до хронічного кисневого голодування. Навантаження на втримання черепа розподіляються на 2 й 3-й шийні хребці, через що вони злегка кифозуються (випирають дорзальніше). У нормальному стані всі хребці в шийному відділі повинні бути в лордозі (вигин уперед) тим самим, забезпечуючи нормальне кровопостачання, іннервацію й роботу нервової системи. От чому дуже важливо саме в дитячому віці, якомога раніше виправити навіть незначну кривошию.
Навіть при незначній кривошиї в результаті компенсаторних реакцій — саморегуляції організму, згодом , хребет приймає форму «спіралі», у результаті чого розвивається викривлення хребетного стовпа (сколіоз).
Кривошия призводить до кисневого голодування головного мозку, вегето-судинної дистонії (ВСД), вертебробазилярної хвороби (порушення мозкового кровообігу) і іншим серйозним захворюванням у більше пізньому віці.

Діагностика кривошиї
У кожному віці кривошия проявляється по-різному, з кожним днем до старих проблем додаються нові, і наростають як сніжний ком. Але уважні батьки можуть діагностувати захворювання й самі, по ряду ознак.
1-2 місяців життя. Лежачи на спині — дитина постійно тримає повернену голову в одну сторону, в іншу повертає із працею й не повністю. Положення тулуба дитини нагадує букву С. Кулочек на одній руці постійно затиснутий. Щілина одного з очей звужена. Лежачи на животі — спостерігається асиметрично підвищений тонус м’язів шиї й спини. Сідничні й підколінні складочки асиметричні. Одна ніжка виглядає довшою від іншої (супутнє захворювання дисплазія кульшових суглобів в 98% випадків)
3-5 місяців. Приєднуються додаткові ознаки — не з’являються в строк молочні зуби, дитина погано реагує на звуки, форма спини стає яскраво вираженої С-образної статури.
6-7 місяців. Тупотить на носочках по ліжечку, на п’яточки не опускається повністю. Плаксивий, загальмований, дуже часто хворіє на алергічні реакції. Виникає косоокість.
9-11 місяців. Голівку повертає тільки в одну сторону, хребет скривлений, сідничні складки асиметричні. Уразливий до застуд, дисбактеріозу, алергічних реакцій, внаслідок ослабленого організму. Відстає в розвитку, ходити починає пізніше своїх однолітків.
3-4 років. У положенні сидячи на стільці в дитини асиметрія м’язів шиї й спини. Часто трапецієподібний і косий м’язи шиї напружені з одного боку, з іншого — їх важко виявити. На спині візуалізується сколіоз. У дитини спостерігається асиметрія, одне око прищулене, косоокість, погіршення слуху й зору.
5-6 років. Поперед шиї з’являється твердий натяг м’язу. Кривошия вже не викликає сумнівів. При цьому супутнє порушення зору й слуху, поздовжня й поперечна плоскостопість, вальгузні стопи, сколіоз.
Якщо є підозра, що дитина неоднаково повертає голову в обидва боки, то не гайте часу, потрібно негайно обстежитися.

Лікування кривошиїКривошия у дитини

Існує помилкова думка, що кривошию можна усунути за допомогою масажу, спеціальними укладаннями дитини, носінням комірців ШАНС, при цьому губиться найдорогоцінніший час, коли формується все в організмі дитини, у тому числі хребці, міжхребцеві диски й уся кістково-м’язова система.
Суть мого методу полягає в тому, щоб руками — спеціальними «м’якими» техніками, усунути блокування в шийному відділі хребта.
Підхід до лікування сугубо індивідуальний, одним необхідно пройти 1-2 прийоми через день, іншим 2-3 з інтервалом через тиждень, потім через місяць 1 прийом. У цілому протягом року 5-6 прийомів. Надалі рекомендую раз на півроку/рік приходити на прийом для профілактики від сколіозу.

Статті по темі:
1) Лечение кривошеи и плоскостопия у детей
2)
«Когда младенцу нужна мануалка» (Газета По-Киевски №64(1162)).
3)
О кривошее у детей
4) Врач вертебролог в Киеве


Запись на консультацию и лечение по тел.: +38 (044) 227-32-51, 067 920-46-47