Флагмани сучасної медицини 2011 (витяг — Ігнатьев Г.В.)
Ігнатьєв Геннадій Васильович – засновник та генеральний директор медичного центру з мануальної терапії та педіатрії «Медицинский центр доктора Игнатьева» в м. Києві в 2009році. Людина дуже обдарована, неординарна, допитлива.
Медичну кар’єру розпочав в м. Владивосток в Росії, з 1985 року переїхав на Україну та продовжив працювати в лікувальних закладах міста Києва КМКЛ №15, «Премьермед», Поліклініка №1 Печерського району, Поліклініка №1 Голосіївського району, Центр здоров’я Печерського району. Одним з перших легалізував себе і почав займатися приватною медичною практикою у 1998 році.
Багато уваги приділяє самоосвіті в різних галузях Тибетської, Східної, Народної медицини, рефлексотерапії, акупунктурі, остеопатії.
Постійний учасник багатьох міжнародних симпозіумів та конференцій в галузі вертебрології, неврології, остеопатії та мануальної медицини. За останні роки брав участь в семінарі Indiana Academy of Osteopathy «Cranial Osteopathy» в 2009році, міжнародному симпозіумі «Osteopathy open 2009» в Санкт-Петербурзі, Першій міжнародній науково-практичній конференції «Вейновские чтения в Украине» в 2011році та інших. Є дійсним членом Української та Міжнародної асоціації по вивченню болю. Є розробником власної методики лікування захворювань хребта та опоно-рухової системи, отримав патент «Рефлексотерапія по Ігнатьєву». Є автором багатьох науково-популярних статей, статей в засобах масової інформації. Веде широку науково-просвітницьку діяльність в телепередачах «Сіті-терапія», брав участь у ток-шоу «Знахарі» на телеканалі «Інтер», «Здоровые истории» на «5 канале», «Індустрія здоров’я» на телеканалі «UBC» і т.д.
На привеликий жаль, мануальна терапія на сучасному етапі розвитку нашої медицини в Україні, розвивається дуже повільно. Тільки у 2007 році МОЗ України затвердив протокол лікування дорсопатій (наказ №487 від 17.08.2001 року). У протоколі зазначено, що мануальна терапія вважається обов’язковим методом лікування при даній патології. Величезна кількість пацієнтів Ігнатьєва вже переконалися у позитивних результатах такого безмедикаментозного методу лікування і продовжують переконуватися в цьому надалі.
Але на сьогоднішній день таких спеціалістів як Ігнатьєв Геннадій Васильович в Україні немає, бо наші сучасні лікарі ще не готові перейти до таких методів лікування. На це впливає багато факторів: відсутність вивчення таких дисциплін як біомеханіка, кінезіологія, мануальна терапія у вищих навчальних закладах до- і післядипломного навчання лікарів. Відсутність теоретичної підготовки у клінічній біомеханіці та нейрофізіології, впливає на те, що у фахівців виникають розбіжності з приводу термінології та деяких понять. Багато лікарів не готові до зміни професійних стереотипів, до створення нового виду мислення. Час, який повинен витратити лікар на пацієнта (він більший ніж в звичайних поліклініках, таким чином це впливає і на оплату заробітної плати). Найголовніше, необхідно дуже багато віддаватися самонавчанню та багато практикуватися, якщо бажаєш стати гарним фахівцем у своїй діяльності, бо наявність сертифікату спеціаліста ортопеда чи невролога у лікаря, не дає права вважатися кращим мануальним терапевтом. Адже в цій галузі необхідно мати власне сенситивне відчуття рук та гарну загально клінічну професійну підготовку.
Геннадий Васильович дотримується висліву: «хорошо забытое старое, является самым новым и современным». Через порушення статики тулуба, відбуваються серйозні порушення, як у дітей, так і у дорослих. Ігнатьєв звернув увагу на те, що більшість підлітків мають ідіопатичний сколіоз, тому що лікарі забувають про те, що скрізь де є біль — спазмований м’яз, там є защемлення нервового корінця, внаслідок цього порушується венозний відтік. Артерії дають приплив крові, а венозний відтік в результаті спазму м’язів — уповільнюється, у результаті порушені метаболічні процеси. Це основне правило, про яке забувають всі сучасні фахівці, і те яким керується Ігнатьєв. Під час діагностики немовлят саме цей фактор змушує про себе нагадати. Вимушена поза дитини говорить сама про себе. Всі лікарі нинішнього часу лікують наслідки захворювання, а доктор Ігнатьєв зрозумів, що лікувати потрібно саме причину: «Настирливі журналісти змушували мене шукати причину, етіологію захворювань « питають — А чому так? Із за чого виникло те чи інше? »… От ми і змогли дістатися до істини», — сміється фахівець. Адже суть полягає саме в цьому. І тому такі діагнози як кривошия, дисплазія кульшових суглобів, вальгусна і варусна стопи не правильно лікувати окремо, вони взаємопов’язані між собою, у них одна причина — порушення біомеханіки, статики тулуба, яку Ігнатьев з роками навчився успішно виправляти.
26 років тому, коли у Геннадія Васильовича з’явилася перша дитина, він зіткнувся вперше з серйозними проблемами, які зустрічаються у дітей. Знадобилося багато років щоб досягти того рівня, якого досяг Ігнатьєв в лікуванні немовлят. Відкрив для себе новий вид діяльності — мануальну педіатрію. Для того щоб лікувати немовлят, потрібно володіти багатьма якостями всередині, так як дитина не може пояснити що у нього болить і що її турбує. Професіоналізм доктора може з’ясувати і виправити ці порушення. Існують певні експрес тести, які миттєво можуть поставити точний діагноз і з’ясувати уражений орган і за допомогою сучасної техніки можна це все підтвердити. Геннадій Васильович рекомендує кілька сеансів мануальних процедур у віці до 6 місяців, так як саме в цей період є можливість уникнути багатьох проблем в майбутньому.
Зараз мануальний терапевт Ігнатьєв спостерігає вже третє покоління своїх пацієнтів. Постійно доказує, що його методика ефективна при сколіозі, остеохондрозі, міжхребцевих грижах і багатьох інших порушеннях пов’язаних з хребтом і спиною. Але найбільшим досягненням у своєму практики вважає лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей без стремен й оперативного втручання.
«Ми не изобретаем новый велосипед, мы обосновываем все то набранное веками и соединили в одно целое», — говорить фахівець. І неврологія, і ортопедія, і травматологія, і педіатрія всі ці галузі медицини пов’язані між собою стверджує Ігнатьєв Геннадій Васильович. Адже під час порушень в кістковій системі страждає весь організм в цілому. Наприклад, відбувається перекіс тазу, він за собою тягне порушення в інших відділах, як в опорно-руховій системі: плоскостопість, артроз суглобів, кіфосколіоз, остеохондроз та ін.; так і порушення в серцево-судинній системі: вертеброгенна кардіологія; у нервовій системі: головні болі, вегето-судинні захворювання, радикуліти та ін., так і в шлунково-кишковому тракті: проблеми з печінкою якщо перекіс зліва вище, праворуч нижче, і якщо навпаки, то проблеми з підшлунковою залозою. І сечовидільна система не може бути не порушена — виникає нефроптоз відповідно за рахунок флексії тазу.
Загалом у Ігнатьєва було проліковано понад 4 тис. хворих. З них були 60% дорослих та 40% дітей. Згідно статистики результатів лікування цих пацієнтів у 85% пролікованих дорослих спостерігається повне видужання, решта хворих отримали значне покращення стану здоров’я. У немовлят повне одужання у 95.5%, решта також отримали покращення стану. Такі дані були отримані навіть при умові часткового виконання рекомендацій та призначень Геннадія Васильовича.
Запись на консультацию и лечение по тел.: +38 (044) 227-32-51, 067 920-46-47